خانه (شبکه رزن)|وبسايت دانشگاه|اطلاعيه ها|مناقصات و مزايده ها|دستور العمل و بخشنامه ها|تماس با ما|پاسخ پرسش شما|پزشک خانواده|تبادل لینک
دوشنبه ٠٤ تير ١٣٩٧


  چاپ        ارسال به دوست

روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان رزن

با حضور رئیس دانشگاه برگزار شد

جلسه بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان شهرستان رزن با حضور رئیس دانشگاه در دفتر فرماندار این شهرستان برگزار شد.
رئیس دانشگاه با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در شهرستان رزن و بهره‎گیری از نتایج آن، گفت: با گذشت دو سال و نیم از اجرای برنامه تحول نظام سلامت، 760 هزار مراجعه سرپایی در این مدت در شهرستان رزن وجود داشته است و 100 هزار ویزیت در کلینیک‎های تخصصی و 30 هزار مورد بستری در بیمارستان‎ها انجام شده است.
دکتر سید حبیب‎اله موسوی‎بهار با قدردانی از عملکرد خوب شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن در کاهش آمار سزارین، افزود: بیش از 15 میلیارد تومان در بودجه برنامه تحول نظام سلامت در قالب یارانه وارد شهرستان شده است.
وی اضافه کرد: همدان در شاخص‎های مرگ و میر مادر و نوزاد از شاخص‎های کشوری بالاتر است و عملکرد شهرستان در هفت سال گذشته برای صفر شدن آمار سزارین نشاندهنده زحمات چند ساله در این حوزه است.
رئیس دانشگاه با اشاره به تصویب قانون هدفمندی یارانه‎ها و مشخص شدن مقداری از این مبلغ برای صرف شدن در حوزه بهداشت و درمان گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهار مرحله این کار را انجام داد.
رئیس دانشگاه با ارائه توضیحاتی در حوزه بهداشت گفت: در این حوزه، اقلام تقویتی برای زنان و نوزادان که سال‎های گذشته حذف شده بود مجدداً در حال انجام است و طبق آمار موجود بیش از سهم درمان در حوزه بهداشت هزینه شده است؛ زیرا دو حوزه بهداشت و درمان باید همزمان با یکدیگر پیش بروند.
دکتر موسوی‌بهار افزود: 30 پروژه بهداشتی با حدود 9 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان در حال انجام است و این اتفاق ارزشمندی در حوزه بهداشت محسوب‌ می‌شود.
وی، تربیت نیروهای توانمند را گره‌گشای بسیاری از مشکلات دانست و گفت: سمینارهای بررسی و نقد برنامه تحول نظام سلامت توسط وزارت بهداشت برگزار می‌شود؛ زیرا نیاز به رفع نقص در زمان اجرا وجود دارد.
دکتر موسوی‌بهار با اشاره به قوانین موجود برای راه‌اندازی داروخانه تصریح کرد: بخش خصوصی برای راه‌اندازی داروخانه باید اقدام کند و با توجه به هزینه بالای راه‌اندازی داروخانه شبانه‌روزی، مسائلی در این زمینه مطرح است.
به گفته رئیس دانشگاه، یکی از مشکلات، نبود درمانگاه‎های شبانه‌روزی در شهرستان رزن است که باعث شلوغی اورژانس شده است؛ همچنین جا به جایی پزشکان طرحی هم تا حدی اجتناب‌ناپذیر است و پس از پیگیری‎های بسیار، در مجموع 250 نفر در کل کشور برای رفع کمبود نیرو، جذب می‌شوند.
وی، عملکرد شبکه بهداشت و درمان شهرستان را در مجموع مثبت ارزیابی کرد و گفت: در نظر گرفتن شش اتاق ال. دی. آر برای شهرستان رزن بسیار ارزشمند است.
دکتر موسوی‌بهار با بیان اینکه بی‌نیاز شدن مملکت در حوزه پزشکی افتخار بزرگی است، ادامه داد: دولت‌ها در حوزه پشتیبانی، گاهی خوب عمل کردند و همه این موارد باعث افزایش امید به زندگی شده است اما باید برای بهبود شرایط تلاش شود.
وی با اشاره به آمبولانس‎های اختصاص‌یافته به دانشگاه علوم پزشکی پس از اجرای برنامه تحول نظام سلامت، ابراز امیدواری کرد که خیران سلامت شهرستان رزن، برای راه‎اندازی دستگاه سی. تی. اسکن تلاش کنند.
دکتر موسوی‌بهار همچنین تعیین تکلیف زمین بیمارستان حداکثر تا آخر آبان و راه‌اندازی محل فرود بالگرد امداد در شهرستان رزن را خواستار شد.

شاهد جشنواره‎ای از افتتاح پروژه‎ها در استان هستیم
معاون درمان با بیان اینکه جشنواره‌‏ای از افتتاح پروژه‎ها در استان وجود دارد، هم‎افزایی برای شیرین کردن کام مردم و افزایش خدمات را مهم دانست.
دکتر محمدرضا عبادیان با اشاره به اهمیت آموزش‎دهی به مردم در مورد سیستم نوبت‎‏دهی گفت: تکریم ارباب رجوع همواره مورد تأکید است و برای ساماندهی وضعیت اورژانس در کوتاه مدت برنامه‎‏ریزی می‌شود تا اقدامات منطقی با همراهی مسئولان انجام شود.
وی افزود: پروژه‌‏های ال. دی. آر و درمانگاه هم تا دهه فجر افتتاح می‎‏شود و امید است با همراهی فرماندار و دیگر مسئولان، وضعیت شهرستان رزن روز به روز بهبود یابد.
دکتر عبادیان ادامه داد: با استقرار یونیت دندانپزشکی در بیمارستان‌ها و بکارگیری نیروهای دندانپزشکی با تعرفه‎های قابل قبول و پیشنهاد شده، باید برای بهبود وضعیت سلامت بهداشت دهان و دندان تلاش شود.

قدم‌های ارزشمند در حوزه بهداشت و درمان با اجرای برنامه تحول نظام سلامت
فرماندار رزن با گرامیداشت 13 آبان و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی گفت: نظام جمهوری اسلامی، قدم‌های ارزشمندی در حوزه بهداشت و درمان برداشته است و از مهمترین اقدامات دولت یازدهم، اجرای برنامه تحول نظام سلامت بود؛ به طوری که در شهرستان رزن بالغ بر 7 میلیارد تومان در اجرای این برنامه هزینه شده است.
حسینی با بیان اینکه حساسیت در حوزه بهداشت و درمان زیاد است، اظهار کرد: با همت بالای مسئولان، اجرای 20 پروژه با مبلغ 8.5 میلیارد تومان در شهرستان رزن در دست اقدام است.
فرماندار رزن با اشاره به اقدامات خوب در حوزه‎های بهداشت و درمان شهرستان رزن، به افزایش تعداد داروخانه‌‏ها از 8 واحد به 16 واحد اشاره کرد و افزود: در بخش نرم‎افزاری هم اقدامات خوبی انجام شده؛ اما باید برخی موارد ازجمله موضوع نوبت‏‎دهی بازنگری و برای بهبود ارائه خدمات اقدام شود.
وی با تأکید بر اهمیت اطلاع‌رسانی در مورد اقدامات انجام شده، از پیگیری تأمین ساختمان برای سی تی اسکن خبر داد گفت: قدردانی از عملکرد مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن برای شاخص‎های زایمان طبیعی در نخستین شورای اداری شهرستان رزن انجام می‌شود.

خدمات‎رسانی به مردم در اولویت امور
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‎های پزشکی دانشگاه هم گزارشی از خدمات ارائه شده در پایگاه‎های فوریت‎های شهرستان رزن بیان کرد و گفت: بضاعت اداره فوریت‎های پزشکی این شهرستان به دلیل پوشش دادن بیماران دیگر مناطق اطراف محدود است و باید خدمات‏‎رسانی به مردم همواره اولویت داشته باشد.
دکتر حبیب معصومی تأکید کرد که وضعیت پوشش‎دهی ارتباطات در خصوص خدمات‎‏دهی مخابراتی توسط دستگاه‏‎های مرتبط باید بهبود یابد تا خدمات‏‎دهی فوریت‎‏های پزشکی با مشکل مواجه نشود.
وی، تلاش برای کاهش مرگ و میر ناشی از حوادث ترافیکی را خواستار شد.

تحقق سلامت جامعه از اهداف اصلی نظام
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان رزن هم تحقق سلامت جامعه را از اهداف اصلی دانست و گفت: با ترفندهای مدیریتی می‎توان میزان رضایتمندی را افزایش داد.
دکتر حسینی افزود: طرح پزشک خانواده 100 درصد پوشش داده شده است و انجام زایمان‎های ایمن و نبود مرگ مادری در هشت سال گذشته از افتخارات شهرستان است.
وی ادامه داد: با افتتاح کلینیک ویژه و سه پایگاه فوریت‎های پزشکی و آمبولانس‌‎های در اختیار، سطح ارائه خدمات ارتقا می‎یابد.

تحویل درمانگاه دمق تا پایان آبان ماه
رئیس مرکز بهداشت شهرستان رزن از تحویل درمانگاه دمق تا پایان آبان ماه خبر داد.
یوسف تراکمه افزود: با تغییر سیاست‎های وزارت بهداشت در خصوص نگهداری از دندان افراد، ترمیم دندان‎ها در سه مرکز که دو مورد در رزن و یک مورد در قروه واقع است، انجام می‎شود.
وی توضیحاتی در مورد هماهنگی‎های انجام شده با اجرای قانون مدیریت پسماند هماهنگی و روند اجرای سامانه سیب و خریداری تجهیزات مورد نیاز ارائه کرد.
سلطانی، بخشدار قروه به مسائلی همچون نبود مطب در شهرهای شهرستان، لزوم توجه به سرویس‎دهی مناسب در تعطیلات، تجهیز درمانگاه شماره دو، بهبود وضعیت بهداشت محیط روستاها و برگزاری کلاس‎های آموزشی در روستاها اشاره کرد.
شریفی، بخشدار سردرود با بیان اینکه این بخش به دلیل وسعت بالا نیازمند توجه بیشتر ازجمله تأمین نیروی مورد نیاز در واحدهای مختلف است؛ توضیحاتی در مورد افزایش سطح سواد بهورزان، ارتقای تجهیزات در اجرای برنامه سیب و... بیان داشت.
بخشدار مرکزی رزن با تشکر از خدمات بهداشتی _ درمانی در رزن، نیازهای این بخش را شامل احداث پایگاه فوریت‌های پزشکی، احداث واحد ام. آر. آی و بازسازی خانه‎های بهداشت روستایی دانست.
لشکری، توجه به نیروی انسانی ازجمله تربیت پزشک، پرستار و بهورز توانمند را مهم دانست و گفت: این موضوع باید جزو برنامه‎ها باشد.
دکتر عینی، مسئول کارگروه بهداشت شهرستان از سوی لطفی نماینده مردم شهرستان رزن در مجلس شورای اسلامی به اعتبارات جذب شده از مجلس به نام پزشک خانواده و لزوم فراهم شدن زیرساخت‎های مورد نیاز در این زمینه اشاره کرد.

 

 


٠٩:٠٦ - 1395/08/16    /    شماره : ٤٢٤٣٢    /    تعداد نمایش : ٢٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج